FAQ

1. Dlaczego Cebuszka jest wypełniona mikroperłą?

Cebuszka to jedyna w Polsce poduszka z wypełnieniem z mikroperły. Mikroperła to drobne kuleczki o średnicy 0,5 do 1,5 mm, które przesypują się pod wpływem zmiany ułożenia ciała, delikatnie masują, dbając o kręgosłup i samopoczucie. Doskonale dopasowuje się ona do zmieniających się kształtów przyszłej mamy. W przeciwieństwie do innych wypełnień, mikroperła nie wywołuje efektu sprężynowania, który zamiast odprężać, męczy stawy i kręgosłup.

2. Czym różni się Cebuszka Multi od Cebuszki Mini?

Cebuszki te różnią się wielkością. Cebuszka Mini to poduszka podróżna, mniejsza, którą łatwo zabrać ze sobą na wyjazd czy w podróż. Posiada wygodne opakowanie z rączką. Cebuszka Multi to duża poducha (160 cm długości), ułatwiająca odpoczynek w ciąży, a po urodzeniu dziecka pomagająca w karmieniu i opiece nad maluszkiem.

3. Czy Cebuszka cała czas będzie tak samo napełniona? Czy nie zmieni swojej objętości?

Naturalne właściwości wypełnienia, czyli mikroperły, powodują, że w zależności od stopnia i sposobu wykorzystywania Cebuszki, może ona zmniejszyć swoją objętość. Jest to proces, któremu ulegają wszystkie tekstylia. Wtedy można zakupić wkład i samodzielnie uzupełnić Cebuszkę.

4. Czy można zwiększyć wypełnienie Cebuszki?

Można zakupić dodatkową mikroperłę w pakiecie 8-litrowym i samodzielnie uzupełnić wkład. Mikroperłę styropianową kupimy w sklepie internetowym Ceba Baby.

5. Jak uzupełnić Cebuszkę?

Należy ściągnąć pokrowiec z Cebuszki i uklepać ją tak, by mikroperła znalazła się w jednej części poduszki, a tym samym, by powstało miejsce na uzupełnianą mikroperłę. Następnie trzeba wysunąć  zamek z tunelu chroniącego, delikatnie otworzyć poduszkę i trzymając otwór wsypu u góry wsypać odpowiednią ilość mikroperły. Po wsypaniu należy koniecznie zasunąć zamek do samego końca. Uzupełnianie Cebuszki najlepiej wykonywać w zamkniętym pomieszczeniu, w którym nie ma dywanów, lub na świeżym powietrzu. Dzieci nie powinny znajdować się w miejscu, w którym napełniana jest Cebuszka z powodu ryzyka połknięcia mikroperły.

6. Jak czyścić Cebuszkę?

Cebuszka charakteryzuje się systemem EASY WASH. Pokrowiec i poszewkę (dzięki  zamkom błyskawicznym) można zdjąć i wyprać w pralce w temperaturze  40°C.

7. Jak układać Cebuszkę do karmienia?

Cebuszkę można układać na 8 różnych sposobów, ułatwiając sobie karmienie piersią. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce ZASTOSOWANIE.